Forum Dieta niskobiałkowa



10 odpowiedzi | Ostatni wpis

Witam,
Szukam przepisów dla dziecka z fenyloketonurią na Thermomix. Czy ktoś z Państwa ma jakieś przepisy, które są sprawdzone?


Dzień dobry, 

to mój pierwszy wpis - wczoraj kupiłam TM i właśnie konieczność wyeliminowania mleka z diety mojej córki był z jednych argumentów za kupnem. 

Oto przydatna linka do wymiany nabiału: http://smaczniemi.blogspot.com/2014/01/proste-zamienniki-nabiau.html

pozdrawiam gotujące mamy Smile


Ewelina, pamiętaj więc o konkursie na Facebooku. Bigsmile

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


Witam.też mam syna chorego na Pku.Thermomix jest dla mnie zbawieniem.Wyjeżdżam Smile Smile na wakacje do Grecji i tm jedzie z nami


Odezwijcie się użytkownicy stosujący dla swoich pociech dietę niskobiałkową. Wiele osób z pewnością skorzysta z Waszych przepisów!  A może utworzyć specjalny zbiór tego typu przepisów? Co sądzisz Mixi? Trzeba pomóc tym młodym matkom, które borykają się z alergią dzieci na biało. Jest ich bardzo wiele!:(

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


Ja myslę, że Pani wie jakie potrawy dziecko może jeść. Trzeba więc tylko sposób ich przygotowania dostosowac do thermomixa. Z czasem nabierze Pani wprawy w obsłudze. Zapewniam. Może tez Pani podać tutaj na forum jakie to są i z czego przygotowane potrawy, a z pewnością ktoś z użytkowników thermomixa pomoże i podpowie jak go do takich potraw wykorzystać. Wiem tylko, że świetnie nadaje się w takich przypadkach mąka ryżowa, którą w TM można bardzo szybko wykonać  mieląc np. 150g ryżu przez 30 sek na obr. 10. Niestety nie znam tej diety i na ten moment nic nie mogę podpowiedzieć. Aw

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


 

Dzięki za szybką odpowiedź Uśmiech Problem w tym, że w tej diecie jajka i zwykła mąka też odpadają Smutny musi być niskobiałkowa. Chodzi o dietę dla chorych na fenyloketonurię... wszystko, co ma dużo białka, nie ważne jakiego pochodzenia odpada. Pozdrawiam Uśmiech



Witam,

jestem od niedawna posiadaczką thermomixa (oraz użytkownikiem formum) i mam nadzieję przygotowywać na nim potrawy niskobiałkowe dla mojego dziecka? Czy zna ktoś jakieś, korzysta lub spotkał się z nimi? Z góry dziękuję za pomoc Smile